قیمت خرید و فروش شیره انگور حرمل سیاه دیم کردستان

شیره انگور حرمل یکی از شیره جات گران بازار است که حتی با قیمت بالای ۳۰،۰۰۰ تومان نیز خرید و فروش می شود. این شیره اکثرا از انگورهای دیم کردستان تهیه می شود و مصرف درمانی آن، بیشتر از مصارف خوراکی است. با این اوصاف، تقاضا برای آن کمتر از سایر شیره ها در بازار شیره جات نیست.

خواص انگور بسیار زیاد است و مجال شمارش و تشریح آن در این مقاله وجود ندارد. همچنین اقسام و مدلهای انگور نیز زیاد می باشد و این نعمت بهشتی، سرشار از تنوع اقلیمی و نژادی است. لکن انگورها – یا بهتر بگوییم، شیره انگورها – را از لحاظ نوع شیره جات تولیدی، می توان به مدلهای زیر تقسیم بندی نمود:

  • شیره انگور کشمشی
  • شیره انگور عسگری
  • شیره انگور سیاه

نام هر کدام از این شیره ها، از انگور مورد استفاده برای تولید آن برگرفته شده است. علیرغم اینکه تمامی انواع شیره انگور مصرف درمانی دارند، اما شیره انگور حرمل یا همان شیره سیاه، بیشتر از همه برای درمان به کار می رود. لذا بد نیست نیم نگاهی به خواص این معجون بی نظیر بیندازیم.

خواص شیره انگور حرمل سیاه

از خواص شیره انگور سیاه هرچه بگوییم کم گفتیم. برخی از این خواص مبتنی بر علم بوده و برخی نیز با تجربه کردن کشف شده اند. هرچه که هست، بهرحال تاثیر خود را نشان داده و می توان از آن برای موارد زیر بهره گرفت:

  • درمان کم خونی

افراد مختلف (خصوصا بانوان و کودکان) که از بیماری آنمی رنج می برند، شیره انگور حرمل را جزو اقلام خوراکی خود قرار دهند. مصرف مستمر این شیره در وعده های غذایی مثل صبحانه، می تواند کم خونی را در بدن ریشه کن کند.

  • افزایش اشتها

اکثر والدین از کم اشتهایی کودکان یا افراد مسن شکوه دارند. برای این قشر از افراد، مصرف شیره انگور خصوصا شیره سیاه را اکیدا توصبه می کنیم. شیره انگور ذاتا شیرین بوده و اگر خالص و بدون افزودنی باشد، یک تغذیه بسیار خوبی برای خوش اشتها شدن افراد به شمار می رود.

  • تقویت حافظه

نگرانی خیلی از افراد با افزایش سن آنها، تاثیر سوء بر روی حافظه می باشد. جهت جلوگیری و یا پیشگیری از کم حافظگی، داروهای مختلفی وجود دارد. اما به جرات می توان گفت شیره انگور سیاه از جمله خوش تاثیر ترین داروهای طبیعی است و می توان روی آن حساب ویژه ای باز کرد.

  • درمان لرزش اندامها

لرزش اندام در اثر موارد مختلفی به وجود می آید. یکی ممکن است بر اثر کهولت سن باشد و دیگری به دلیل بیماری هایی نظر تب و لرز. در هر دو حالت، مصرف شیره انگور حرمل اثربخشی خود را خواهد داد. این شیره برای آنهایی که با افزایش سن دچار رعشه عضلات بدن می شوند، یک معجون محکم کننده استخوانهاست.

طبع گرم شیره انگور، مصرف آن را در نیمه دوم سال که انسان در معرض بیماری های مختلف قرار دارد، بالا برده است. پس شما نیز از آن غافل نشوید.

بهترین زمان خوردن شیره انگور

حال که از معجزات این نعمت خدادادی مطلع شدیم، بایستی این را نیز در نظر داشته باشیم که مصرف بیش از حد شیره انگور می تواند مضراتی نیز داشته باشد. لذا توصیه می شود در استفاده آن، حد اعتدال رعایت شود. همچنین آن را در یک برنامه غذایی مشخص بگنجانید تا بدانید چه موقع بایستی از شیره انگور استفاده کنید.

بهترین زمان برای خوردن شیره انگور سیاه، بستگی به هدف ما از مصرف آن دارد. اگر می خواهید جزو وعده های خوراکی شما باشد، آن را برای صبحانه میل کنید. شیره انگور ارگانیک، یک قند طبیعی است و بدن برای سوخت آن انرژی چندانی از دست نمی دهد. لذا تا عصر شما را سرحال و شاد نگه می دارد.

اما اگر شیره انگور حرمل را برای درمان مصرف می کنید، آن را پس از وعده های غذایی میل کنید. البته مصرف بیش از دو بار در روز توصیه نمی شود. همچنین شیره انگور را می توانید در قالب شربت حرمل یا بصورت مستقیم بخورید. مصرف با خوراکی هایی مثل نان و کره طبیعی و … نیز بر لذت آن می افزاید. اما توجه داشته باشید که سایر خوراکی ها، خود تشدید کننده بیماری تان نباشند.

دستیابی به شیره انگور طبیعی شاید در نظر شما سخت باشد. قیمت انواع شیره جات بخصوص شیره انگور نیز بعلت وجود واسطه های فراوان، بعضا بسیار بالا تمام می شود. لذا این سایت می تواند بهترین و طبیعی ترین محصولات را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهد.